Ankara Otogarı AŞTİ

Türkiyenin diğer bir büyük otogarı olan ankara otobüs terminali A.Ş.T.İ Dünya stanartlarına ulaşmış Türkiye otogarlarından birisi olarak günümüzde hizmet vermektedir.

AŞTİ Hakkında

Ankaranın en son otogarı olan ve 1995 yılında hizmete başlayan terminalin bir benzeri ülkemizde bulunmamaktadır. Farklı mimari yapısı ile dikkat çeken Aşti yazhane yapısından uzak ve karışıklığa mahal vermemektedir.

Çok büyük geniş alan üzerine kurulu terminalin Açık kapalı ve yeşil alan olmak üzere ayrılmış ağaçlandırmaya tahsisedilmiş alanları bulunmaktadır.

Aşti Kapasite

Günlük otobüs giriş çıkış sayısı günlük 1200 adet olan ankara aşti otogarının yolcu sayısı ise günlük 250 bin adet olarak tahmin edilmektedir.

Ankara Otogarı AŞTİ

Ankara Otogarı AŞTİ

111 Adet peronu bulunan otogarın ayrıca güzel bir yönüde ankara esenboğa havaalanı ile enteğre çalışarak havaş ile havalimanı otogar arası servislerin bulunması avantaj sağlamaktadır.

İnsanlar için tüm olanakların düşünüldüğü otogarda insan ve yük asansörleri bulunmaktadır. Restaurant ve büfeler yanısıra dini vecibeler için cami ve mescit yaptırılmıştır.

Aşti Ulaşım

Otogara ulaşmak için bilmeniz gerekenler gerek ankarada yaşayan gerekse ilkkez ziyaret edecekler için ankara otogarı ulaşım bilgisi resmi kaynaklardan aktarılmaktadır.

Batıkentten Ulaşım: Ankaray ile kızılayda indikten sonra aktarma yapıp metroya bininiz ve metro son durakta ininiz

Kızılaydan Ulaşım: Ankaray ile kızılay durağında inebilirsiniz

Ankara Otogar Resimleri
Ankara Otobüs Terminali

Ankara Otobüs Terminali

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018