İETT’de Kadın Şöför Göreve Başladı

İstanbul’un ulaşım yükünü taşıyan İETT (İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel) işletmeleri ile ona bağlı olarak hizmet veren ÖHO (Özel Halk Otlobüsleri) ve Otobüs A.Ş son zamanlarda yaşanan kazalar ile gündeme gelmeye başlamıştı. İstanbul’da bir ilk haberi ise yine Otobüs A.ş’den geldi. İlk defa bir kadın şöför ile hizmet vermeye başlayan kurum aynı zamanda yolcularında büyük beğenisini topluyor.

İstanbul Ulaşımında İlk Kadın Şöför
Toplu taşıma araçlarında bir ilk olan bu uygulamayı ilk olarak Şengül TUNÇ (40) başlattı. Aynı zamanda bir çocuk annesi olan TUNÇ yaptığı işi severek yapttığını ve yolculardan sürekli teşekkür aldığını belirtiyor. Taksim Çıksalık hattında görev yapan Şengül hanım bu konuda tecrübesi olduğunu belirtiyor.

Düzce Belediyesinde Şöförlüğe Başladı
İstanbul otobüslerinde ilk kadın şöför olan Şengül TUNÇ daha önce Düzce Belediyesinde 4 yıl şöför olarak görev yaptığını belirtiyor ve ekliyor. Kadınlarında mutlaka böylesi önemli görevlerde yer almasını aktardı. İstanbbul’da otobüs şöförlüğü yapmanın çok kolay olduğunu aktaran TUNÇ bu işten emekli olmak istediğini belirtti.

Kadın Sürücülere Cesaret Veriyor
Seyahat bir eden bayan yolcu 10 yıllık ehliyet sahibi olduğunu belirtip fakat trafikte hiç araç kullanmadığını belirtti İstanbul’un ilk otobüs şöförü Şengül hanımı görünce cesaretlendiğini ve artık bundan sonra trafikte aktif şekilde araç kullanacağını belirtti.

Kadın otobüs şöförü

Dileğimiz bundan sonra daha fazla kadın böylesi sorumluluklar alıp, ev ekonomisine katkı sağlamak için Şengül hanım gibi öncü ve örnek olmalarını bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018