Kamil Koç Yurtdışı Seferleri

Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan Kamil Koç bir asra yaklaşan tarihi geçmişi ile yine ilklere imza atmaya devam ediyor. 88 Yıl önce kamyondan bozma otobüsler ile başlanan ticari faaliyetleri şimdi yurtdışı seferleri ile devam edecektir. Kısa bir zaman sonra balkanlar ve afrika ülkelerinde yolcu taşımacılığına başlayacak olan Kamil Koç Kargo uygulaması ile yeni bir sektöre daha girmeye hazırlanıyor.

Hedef yılda 17 milyon yolcu
Metro Turizm’den sonra 800 ve üzeri araçla en çok araç filosuna sahip olan Kamil Koç geçtiğimiz yıl Yunanistan seferlerine başlamış ve başarı sağlamıştır. Bu başarıyı şimdi balkanlarda yer alan ülkeler ve devamında ise afrika ülkelerinde genişletme kararı almıştır. Tamamı son model otobüslerden oluşan genç filosu ile yolcularına güven ve konforu bir arada sunmaya devam ediyor. Şuanki haliyle yılda yaklaşık 15 milyon yolcu taşıyan kamil koç gelecek yıllarda 17 milyon yolcuya ulaşmayı hedeflemektedir.

1926 Yılında Başladı
Merhum Kamil Koç tarafından 1926 yılında kurulan firma o dönem otobüs olmadığı için kamyondan bozma araçlarla yapılmaktaydı. İlk etapta Bursa Bilecik arasında başlayan yolcu taşıması aynı zamanda bir çok ilke imza atarak devam etmiştir. Onlardan en önemlisi devlet yasak kararı kalmadan önce otobüslerde siğara kullanımı yasaklanmış ve daha konforlu bir hizmet için hostes uygulaması devamında şehiriçi servis uygulamasını başlatmıştır.

Geçtiğimiz Yıl Satıldı
Kamil Koç tarafından kurulan ve yönetilen firma 3. nesil tarafından bugünlere kadar getirilmiştir. Geçtiğimiz yıl Actera Grup tarafından satın alınan firmada yaklaşık 7000 kişi istihdam edilmektedir.

Kamil Koç Avrupa

Yeni yönetim farklı arayışlar içine girmiş olup onlardan biride Metro Kargo gibi yakında bir otobüs firması adına kargo uygulaması başladığını görebiliriz. Kamil Koç Kargo uygulaması dışında ayrıca personel servisi uygulaması konusunda araştırmalar yapmaktadır. Yakında yeni uygulamalarla karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018