Metro Turizm

Ülkemizin en büyük otobüs firması olan Metro Turizm 22 yıllık tecrübesi ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin her yerine günlük 1300’den fazla sefer düzenlemesi ile bir ilki gerçekleştirmektedir. 1992 yılında bir kaç araçla taşımacılık faaliyetlerine başlayan firma şuan 213’ü firmanın kendi öz malı olmak üzere yaklaşık 1500 otobüs ile hizmet vermektedir.  En yakın rakipleri arasında bile dağlar kadar fark olup, en güzel yönü ise hemen hemen her il ve ilçede seferlerinin bulunmasıdır. Binlerce insana istihdam imkanı sağlamaktadır.

Metro Otobüs Firması

1992 Yılında Başladı
Henüz uçak kullanımı yaygın olmadığı yıllarda faaliyetlerine başlayan Metro Turizm hızla gelişerek yılda 20 milyon yolcu kapasitesine ulaşmıştır. Türkiye genelinde 400’den fazla şehiriçi servisi bulunan firmanın tüm araçları son model Mercedes, Setra, Neoplan, Man ve Temsa gibi markalardan oluşmaktadır.

Metro Şirketler Grubu
Şirket bir çok sektörde faaliyet göstermekte olup, taşımacılık bunlardan sadece birisidir. Metro Turizm dışında petrol ürünleri satışı, otelcilik, et enteğre tesisleri, sigortacılık, maden sanayi, medya ve gayri menkul alanında yaklaşık 30 farklı şirket ile hizmet verilmektedir. Firmanın merkezi İstanbul Leventte bulunmaktadır.

İstanbul’da Metro Turizm
Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul tüm otobüs firmaları için en önemli konum olup, özellikle Esenler Otogarına önem vermektedir. Metro Turizm esenler otogarında 49 – 50 – 51 – 52 -53 nolu peronlarda yurtiçi biletleri satışı yapılmaktadır. Ayrıca yurtdışı seferleri içinde farklı bir şubesi bulunmaktadır. Sadece otogar ile sınırlı kalmayan firma İstanbul’un yüzlerce noktasında Metro Travel adını verdiği bilet satış şubeleri olup, her saat başı hizmet veren şehiriçi servisleri size kolay ve konforlu bir ulaşım imkanı sunmaktadır.

Türkiye’nin 76 İlinde
Ülkemizde hizmet verilmeyen il kalmayacak şekilde hizmet anlayışı benimseyen firma 76 il ve yüzlerce ilçede hizmet vermektedir. Aşağıdaki listede Metro Turizm ile karşılıklı seyahat edebileceğiniz illeri görebilirsiniz.

Metro Travel Şubeleri

Metro Life Kültür Sanat Dergisi
Kitap ve dergi okumaktan keyf alanlar içinde güzel bir haberimiz var, Metro Life seyahat dergisi devamlı yenilenen içeriği ve güncel sayfaları ile yolculuğunuz esnasında koltuğunuzda bulacaksınız. Seyahatiniz boyunca keyifle okuyup, sizler için hazırlanan bulmaca sayfalarını keyifle çözeceksiniz.

Yolcum Nerede ile Yolcunuzu Takip Edebilirsiniz
Son zamanlarda uygulamaya konan ve bi kaç şirket tarafından kullanılan yolcum nerede özelliği ile artık metro turizm ile seyahat eden yolcunuzun an be an nerede olduğunu görme imkanınız bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey satın alınan biletin referans numarası ile yapacağınız sorgulama ile yolcunuzun o an nerede olduğunu uydu ve gps aracılığı ile takip imkanı sunan ücretsiz yolcum nerede özelliğinden istediğiniz an internet imkanı olan bir bilgisayardan faydalanabilirsiniz. Çok sevilen bir uygulama haline gelen takip sistemi diğer firmalar tarafındanda kullanılmaya başlandı.

Metro Travel Yurtdışı Otobüs Seferleri
ülkemizde 76 şehirde bulunan 1000 ve üzeri bilet satış acentesi ile hizmet veren firma başarısını, yurtdışına taşımış durumda, öyleki bir çok avrupa ülkesine direkt seferler ile avrupada yaşayan vatandaşlarımız içinde keyifli ve güvenli yolculuk sunuyor.

Biletinizi Online Alabilirsiniz
Ülkemizde ilk online otobüs bileti satışını uygulamaya koyan metro turizm bilet almak çok kolay, size en yakın acentesi yada internet üzerinden bir tıkla kredi kartınızla satın alabilirsiniz. Hemde tüm seferleri ve seyahat edeceğiniz otobüs hakkında detaylara ulaşarak bununlada yetinmeyip, hemde istediğiniz koltuğu seçerek biletinizi alabilirsiniz.

Selimpaşa Aktarma Merkezi Hizmetinizde
Ülkemizin her yerinde varolan bir firma Metro Turizm Selimpaşa Aktarma Merkezi ile şimdi İstanbul Trakya otobüs seferleri artık daha kolay ve konforlu hale geliyor. Avrupa yakasında bulunan 15 farklı noktadan ücretsiz şehir içi servis imkanı bulunmaktadır.Bu şekilde Trakya yönüne gidecek yolcular Esenler otogarına gelme ve trafik derdi ile uğraşmadan daha hızlı şekilde gidecekler.

Otobüslerde LİG TV Keyfi
Özellikle erkeklerin vazgeçilmezi haline gelen futbol müsabakalarını seyahatiniz esnasındada keyifle izleyebilmeniz için Metro Turizm otobüslerinden LiG TV imkanı bulunmaktadır. Sevdiğiniz takımın tüm maçlarını izleyebilirsiniz.

İstanbul İzmir Otobüs Seferleri

İstanbul İzmir Arası 6,5 Saat
Hızla artan ulaşım alternatifleri baş etmeye çalışan otobüs firmaları özellikle mesafeleri kısaltmanın yollarını arıyorlar. Özellikle diğer firmalarla yapılan işbirliği yolcuların lehine sonuçlar doğurmaktadır. İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) ile işbirliği yapan Metro Turizm deniz otobüsü aktarmalı yolculuk dönemini başlatıyor. İzmir İstanbul seferlerinde yenikapı bandırma arası deniz otobüsü ile yapılmakta olup, bandırma iskelesinde bekleyen aracımız sizi alarak İzmir’e güvenle taşıyacaktır. Deniz otobüsü seferlerinin iptal olması halinde ise Metro Turizm devreye girerek son model otobüslerimizle sizleri gideceğiniz yere taşıyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018