Metro Turizm %30 İndirim Fırsatı

Metro Turizm İndirim

Türkiye’nin en büyük otobüs filosuna sahip Metro Turizm ile 81 il ve yüzlerce ilçeye doğrudan ulaşım sağlayabilirsiniz. Sürekli büyüyen, gelişen firma müşteri memnuniyeti için tüm imkanlarını seferber ediyor. Bilet almak ve sefer sorgulamak İnternet üzerinden bir tık kadar kolay olup, birde indirim yapsa süper olur diyenler için indirimin alası geliyor. Metro Turizm biletini İnternet üzerinden online alanlara %30’a varan indirim fırsatından yararlanıyor. Bitmedi aynı zamanda %10 puan kazanacaksınız. Topladığınız puanlarla ücretsiz seyahat hakkı elde edersiniz. Peki bu indirim fırsatından nasıl ve ne zamana kadar yararlanacağız.

Biletplaza’da Otobüs Bileti %30 İndirimli
Metro Turizm şimdide İnternet üzerinden bilet satış sistemi ile gündem olmaya devam ediyor. Otobüs, Uçak ve İDO Deniz Otobüsü biletlerini bir arada bulmanız için Biletplaza.com sitesi hayata geçirdi. Otobüs biletlerinde %30 indirim imkanı sunulan siteye giriş biletplaza.com adresinden giriş yapıyoruz.

Kalkış ve Varış Noktası Giriniz
Siteye giriş yaptığınızda karşınıza Nereden, Nereye ve Gidiş Tarihi şeklinde seçeneklerin olduğu bir ekran karşılayacaktır. Buradan hareket edeceğim yer olarak İstanbul yazdığımda bana İstanbul’da kullanabileceğin terminalleri listeliyor. İSTANBUL (BAYRAMPAŞA) olarak seçtikten sonra gitmek istediğim yer olarak KONYA giriyorum. Hemen sağ kısmında yer alan Gidiş Tarihi kısmından ise seyahat etmek istediğim tarihi seçerek Sorgula Butonuna tıklıyorum. Sizde aynı şekilde hareket edeceğiniz ve gideceğiniz yerin bilgisini girerek devam edebilirsiniz.

Sefer Sorgula

Otobüs Seferi Seçimi Yapıyoruz
Sorgulama yaptığınızda gitmek istediğiniz yere bir yada birden fazla sefer olduğunu görebilirsiniz. O nedenle listede yer alan otobüslerin kalkış ve varış saatlerini dikkatli bir şekilde kontrol ederek hemen sağ kısmında bulunan Seç butonuna tıklıyoruz. Bende sizlere eşlik etmek için 22:00’da hareket edecek olan otobüsü seçiyorum. Yukarıda yer alan listede tarih kısımları sizlerin kafasını karıştırmaması için silinmiştir.

Sefer Bilgileri

Koltuk Seçimi Yapıyoruz
Evet arkadaşlar seyahat etmek istediğimiz otobüsü seçtiğimizde hemen yanında oturma düzeni olan koltuklar karşımıza gelecektir. Koltuklarda pembe ve mavi insan ikonları ile numaralar yer almaktadır. Pembe o koltukta bir kadın oturduğu için yanında yer alan bol koltuğu bir kadın yolcu alabilir. Aynı şekilde mavi erkek yolcu anlamına gelmekte olup, koltuk numarası bulunan koltukların ise boş olduğu ve dilediğimizi seçebileceğimiz anlamına geliyor. Koltuk seçimine geçmeden önce üst kısmında yer alan cinsiyet ikonlarından seçim yapabilirsiniz. Sayfa ilk açılışında cinsiyet kısmı erkek olarak seçili gelmektedir. Yolcu bayan ise kadın ikonuna tıklamayı unutmayın. Evet arkadaşlar otobüsün en ön kısmında 2 numaralı koltuğun boş olduğunu gördüm ve ona tıklayarak o koltuğu seçmiş bulunuyoruz. Bu aşamadan sonra alt kısımda yer alan devam butonuna tıklıyoruz.

Yolcu Bilgileri Gir
Seyahat edeceğimiz otobüs ve koltuk seçimi sonrasında bizi ikinci aşama bekliyoruz. Bu sayfada ilk olarak seyahat edecek yolcu bilgilerini giriyoruz. İlk olarak iletişim bilgileri kısmında Telefon ve E-Mail adresi girmemizi istemektedir. Bir kaç satır alt kısmında ise yolcunun T.C. Kimlik Numarası, Ad ve Soyadı ile hemen en sağında şehir içi servis imkanı olanlar için kullanacağı servis noktası seçilmesi gerekir.

Kredi Kartı İle Ödeme Yap
Yolcu bilgilerini girdiğiniz sayfanın hemen alt kısmında ise ödeme formu bulunmaktadır. Bu kısımda tüm kredi kartları ile tek çekim şeklinde ödeme yaparak biletinizi alabilirsiniz. Ödeme yaptığınız sayfa SSL sertifika içerdiği için kredi kartı bilgilerinizin çalınma riski yoktur. Bu şekilde 2 dakika içinde %30 indirimli olarak biletinizi alabilirsiniz.

İndirim Sadece Biletplaza Sitesinde Geçerlidir
Bu fırsat sadece biletplaza.com sitesinde geçerli olup, diğer bilet satış siteleri Metro Turizm Yazhaneleri vs dahil dahil değildir. O nedenle yukarıda anlatıldığı şekilde 2 dakika içinde alabilirsiniz. Lütfen dikkat %30 indirim fıırsatı sadece Metro Turizm otobüs biletlerinde geçerlidir. İDO ve Uçak biletleri kapsam dışıdır.

Adapazarı İstanbul Seferlerinde Geçerli Değildir
Son bir hatırlatma arkadaşlar bu fırsat Adapazarı – İstanbul ile İstanbul – Adapazarı seferlerinde geçerli değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018