Volvo Irizar PB Modeli Türkiyede

10 Yıl öncesine dönüp baktığınızda sektörde %90’ı mercedes benz 0403 model otobüslerden oluşmaktaydı. Sonrasında ortaya çıkan Temsa safir modeli ve Man 2000 modeli ile sektöre bir soluk kazandırsada o dönemde çokta etkili olduğu söylenemez. Temsa Safir modeli ile getirdiği yeniliklerden birisi araç içinde cep telefonu serbestisi olmuştur. Bu dönem otobüs üreticileri için bir milat haline geldi ve çalışmalar hız kazandı. Örnek man 2000 modeli ile pekte başarılı olamayınca yeni aayışlar içine girdi ve kısa bir sürede Fortuna modelini geliştirdi kısa bir süre içerisinde ise mega fortuna modelinide ortaya koyan firma bu yarışta bende varım dedi. Fakat bununlada yetinmedi ve Neoplan modelleri ile adeta sektörü allak bullak etti ve mercedes benz tekeli bu şekilde son bulmuş gibi görünüyor. Temsa Safir modelinde gösterdiği başarıyı son zamanlarda en çok ilgi gören Diamond modeli ile geleceğe ışık tuttu.

Volvo Irizar

Volvo Otobüs Sektörüne Girdi
Bir dönem iflas eden firma Türkiyeye satılması bile gündeme gelmişti, fakat kısa sürede toplanıp özellikle binek araçlarda çok önemli yenilikler ile ortaya atıldı bununlada yetinmeyen firma 4 farklı otobüs modeli geliştirerek Volvo otobüs alanında bende varım dedi. Şehiriçi ve Şehirlerarası modellerden olmak üzere 4 ana konsept karşımıza çıkmaktadır.

Volvo Irizar Yeni Gözde
Otobüs alanında bir ilke imza atan Volvo tek katlı otobüsler arasında en çok yolcu taşıma kapasitesine sahip modeli üretti. Tam 58 yolcu alabilen Volvo Irizar PB modeli tasarım olarak insanları tatmin etmesede ülkemizde kullanılmaya başlandı.

Varan Volvo Irizar

Varan Volvo Irizal Otobüs Satın Aldı
Geçtiğimiz yıl Ulusoy ile birleşen firma yatırımlara ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Türkiyede bir ilke imza atan firma Volvo Irizar PB otobüs modellerinden ilk etapta 10 adet satın aldı ve kullanılmaya başlamıştır. Aşağıdaki videoda Varan Turizm Volvo Irizar modelinin test sürüşü görüntüleri yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018