Yolcum Nerede (Tıkla Öğren)

Yolcum Nerede

Türkiye’de hızla gelişen ulaşım alternatifleri ve ucuzlayan bilet fiyatları ile otobüs firmalarının yolcu sayısı hayli azaldığı görülmektedir. Tekrar eski günlerine dönmek için firmalar yolcu ve yolcu yakınları için bir birinden yeni uygulamaları hayata geçiriyor. Onlardan biride Yolcum Nerede şeklinde tanıtımı yapılan yolcu takip sistemidir. Şuan için bir kaç firma tarafından kullanılan bu sistem sayesinde artık yolcunun nerede olduğunu uydu yardımcı ile görebileceksiniz.

Yolcu Takibi

Yolcu Takip Sistemi Olan Otobüs Firmaları
Öncelikle bu hizmetin tüm şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan firmalarda olmadığını belirtmeliyim. Bu nedenle bu hizmetten yararlanabilmek için Metro Turizm, Pamukkale, Kamil Koç, Anadolu Ulaşım, Truva, Esadaş, Kırşehir Şanal ve Lüks Karadeniz firması ile seyahat eden yolcular ve yakınları faydalanabilir. Bu hizmeti veren firmaların uygulamaları bir çoğunda farklı olup, nasıl yapıldığını yazının devamında göreceksiniz.

Metro Turizm

Yolcu takip sistemini tanımaya ilk olarak Türkiye’nin en büyük şehirler arası yolcu taşıma firması halinde gelen Metro Turizm ile başlıyoruz. Türkiye’nin her yerine seyahat etme imkanı bulacağınız Metro Turizm yaklaşık 1500 otobüsü ile günde 1000 seferlik hizmet alanı bulunmaktadır. Metro Turizm ile seyahat eden yolcuların nerede olduğunu anlık olarak takip edebilmek için yandaki bağlantıya tıklıyoruz. https://www.metroturizm.com.tr/Home/YolcumNerede Açılan sayfada tek satırlık bir kutu göreceksiniz. Orada sizden bilet referans numarası yada yolcunun seyahat ettiği araç plaka numarası yada yine seyahat edilen aracın sefer numarası girilerek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kamil Koç

Türkiye’nin en eski otobüs firmalarından biri Kamil Koç kuruluşuna baktığınızda sizi 90 yıl geriye 1926 tarihine götürmektedir. Şuan ülkemizin 66 ilinde seyahat etme imkanı sunan firmanın yaklaşık 900 aracı bulunmaktadır. Türkiye’de en büyük 500 firma arasına girmeyi başarmış olup, şimdi dilerseniz asıl konumuz olan yolcu takip sistemine bakalım. Kamil Koç Yolcum Nerede uygulamasını kullanmak çok kolay olup, bunun için yapmanız gereken ilk olarak yandaki bağlantıya tıklıyoruz. https://www.kamilkoc.com.tr/yolcum-nerede Açılan sayfada sizden sadece takip etmek istediğiniz yolcunun hareket noktası örnek İstanbul Otogar şeklinde seçip hemen sağında gideceği yeri seçiyoruz. Gideceğimiz yer olarak ise ben Konya Otogar seçtim siz yolcunun gideceği seçerek hemen yanında Seferler kısmında tarih ve aracın kalkış saati seçilerek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Pamukkale Seyahat

Kurucusu TBMM’nin ilk millet vekillerinden biri olan Mazlum Bababalım olup, otobüs firması kurma fikrini Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile paylaşmış ve onay almıştır. Fakat o dönemin imkansızlıkları ile projesini sürekli ertelemiş ve 1962 yılında gerçekleştirme imkanı bulmuştur. İlk olarak Denizli ile İstanbul arasında başlayan seferler şuan Türkiye’nin 500 farklı noktasına hepsi son model 400 araçla gerçekleşmektedir. Yaklaşık 4000 personelin istihdam edildiği firmanın araç takip sistemine geçecek olursak Kamil Koç ile aynı olduğunu görürüz. Pamukkale Seyahat Yolcum Nerede uygulaması içinde aşağıda yer alan bağlantıya tıklıyoruz. http://yolcumnerede.pamukkale.com.tr Açılan sayfada aracın hareket yeri, varış yeri ve kalkış saatini seçmek yeterli olacaktır.

Anadolu Ulaşım

Kısa sürede büyük iş başaran firmalardan biri Anadolu Ulaşım 2003 yılında kurulmuş olup, kurucusu Orhan Erdoğmuş 2 yıl sonrası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu noktadan sonra firma yönetimi Mehmet Ali AKÇIN tarafından yapılmaktadır. Araçlarında bir çok ilçe imza atan firma ilk 3G İnternet uygulaması dışında yine 10″ ekran keyfi ile TV, Video ve Oyun oynama imkanınız bulunuyor. Bunun dışında Cep Telefonu ve Bilgisayarlarınız için şarj imkanı sunmaktadır. Yine bir ilk olarak otobüslerde bebek koltuğu uygulamasını başlatmıştır. Anadolu Seyahat Yolcum Nerede uygulamasına daha fazla önem verdiğini söyleyebiliriz. Bunun için özel bir İnternet sitesi hazırlayan firma http://www.yolcumuizliyorum.com/ yolcu takibi için açılan sayfada kalkış yeri, varış ve yeri ve seferi seçmeniz yeterli olacaktır.

Çanakkale Truva Turizm

Türkiye’de hizmet veren otobüs firmalarının büyük bir bölümü illeri yada ilçeleri temsil etmektedir. Onlardan biride Çanakkale Truva Turizm firması olup, ilk başlarda Çan Birlik ve Kale-Çan Seyahat olarak hizmet vermiş olup, 1992 yılında yapılanarak şuan ki ismini almıştır. Merkezi Çanakkale olup, Türkiye’nin onlarca il ve ilçesine seyahat imkanı sunmaktadır. Çanakkale Truva Turizm Yolcum Nerede uygulamasını kullanmak için http://www.truvaturizm.com/?syf=Yolcum-nerede soldaki bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada kalkış ve varış yerini seçerek yada yolcunun aracın bulunduğu araç plaka numarasını girerek görebilirsiniz.

Şanal Kırşehir

Kırşehir’in Mucul ilçesinde yaşayan Şanal ailesi uzun yıllar nakliyecilik yapmış olup, 1968 yılında dönemin son model otobüsleri olan Mercedes Benz 0302 ile başlamış olup, şuan firma yönetiminde ailenin 3. kuşak üyeleri yer almaktadır. Otobüs filosuna baktığınızda yaklaşık 50 araç ile Türkiye’nin bir çok il ve ilçesine ulaşım imkanı sağlamaktadır. Yolcuları takip etmek isterseniz sağdaki bağlantıya tıklayarak http://www.kirsehirsanal.com/?syf=Nerede takip sayfasına ulaşabilir. Açılan sayfada Truva firmasında olduğu gibi kalkış, varış yeri ve araç plakası ile sorgulama yapabilirsiniz.

Ulusoy Yolcum Nerede Uygulaması Yok mu?

Hali hazırda bu uygulamayı yolcularına sunan firmalar aktarılmış olup, ziyaretçilerimizin en çok sorduğu sorulardan biride Ulusoy’un bir böyle bir hizmeti olup, olmadığıdır. Bir süre önce bu yönde bir hizmeti olan firma neden bilmiyorum ama uygulamaya son vermiştir. Yani şuan için Ulusoy Turizm’de yolcu takip uygulaması yoktur.

Yolcum Nerede uygulamasına dahil olan yeni firmalar olması halinde bu sayfada sizlere aktaracağız. Bu konuda sormak, öğrenmek istediğiniz hususlar yanı sıra görüş ve önerilerinizi tüm ziyaretçilerle paylaşabilirsiniz.

8 Comments

Add a Comment
 1. sadık

  yolcumu takip etmek gerçekten çok keyif vericidir.

 2. mehmet kavas

  Çok teşekkür güzel

 3. GURKAN OZEN

  REFERANS NO HARFLİMİ ONU GİRİYORUM HATALI DİYOR NEDEN

 4. Emre

  Pamukkale gibi büyük bir turizm şirketinin böyle bir uygulamasının olmaması olayın ne kadar içler acısı olduğunu gösteriyor…

 5. Serdar

  METRO TURIZM…… TAKIP SISTEMI ÇALIŞMIYOR….. OTOBÜS GEÇ KALKIYOR…. YOLCUMUZUN NEREDE OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İÇİN MÜŞTERI HIZMETLERINI ARIYORUM…. FAKAT BILGI VEREMIYORLAR…. NEDEN KENDİLERİDE BILMIYOR…. BUNUN ADINADA BILGI VEREMIYORUZ DIYORLAR…. ÇOK YAZIK…. BÖYLE BÜYÜK FIRMANIN ACİZLİĞİ ÇOK KÖTÜ….. SADECE ŞUNU BILIYORUM… KENDIM VE TANIDIĞIM HIÇ KIMSENIN METRO TURIZMI KULLANMAYACAĞIDIR……

 6. sevgiye ilhan

  sabah 09 da burhaniyeden istanbul esenlere kalkan otobüs şimdi nerede

 7. ecem inalcuk

  Iyi yolculuklar

 8. özer özdemir

  otobüs kalkalı bir saat oldu otobüs nerde diye bakıyorum kalkış saatinden 3 buçuk saat öncesini terminalde olduğunu gösteriyor eğer takip sistemi böle çalışıyorsa kaldırın en iyisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2018